Smysl života

29. srpna 2017 v 6:35 | Marie Bernadeta |  Moje filozofie


Smysl života


Smyslem života zde na Zemi je poznat pravdu o životě, jenž dostali jsme jako dar a poznati i zmar, jenž všechno živé uvězňuje do hmoty, v níž se ale projevuje duše nehmotná.
Je něco více, nežli život pozemský, my ale nemáme víc, nežli vlastní smysly a pak i vlastní omezené poznání.
Nebe je strůjcem života a v něm se rodí všechno dobré, my ale ještě zahaleni nevědomím vlastní podstaty a omezeni vlastním tělem zkoušeni jsme po čas krátký, abychom do Nebe až vejdem, vážili si každé maličkosti a sami v sobě byli šťastní a ve službě pak druhým zůstávali věčně živí.
Smyslem života naší duše je přijímat život svůj z ruky Stvořitele a růsti v lásce čisté a vzájemně se sdílet s těmi, kteří k sobě patří, tak se vytváří Jednota, která prolíná celý vesmír a která je skutečně dalším tvůrcem života, jenž není v nečinnosti, ale spočívá v neustálé službě jeden druhému a pro dobro každé duše. Schoností duše sloužit pokorně druhým se ve skutečnosti měří její výška a hloubka zároveň, neboť Láska, kterou s druhými sdílíme, se dále násobí.
Každá myšlenka a každé hnutí vytváří vlastní energii, se kterou může duše pracovat a tak se v ní učit. Země a Nebe jsou smysluplně propojené neviditelnými nitěmi těchto energií, které však vnímáme pouze zprostředkovaně a zobrazujeme si je ve vědomí pomocí svých smyslů.
Všechno, co činíme zde na zemi, má skutečný smysl jen tehdy, když se naučíme věci přijímat a zároveň hned odevzdávat jako děti se vší důvěrou, že jednou všechno pochopíme, až vyrostem a dospějem ke skutečnmu smyslu svého žití a zaujmeme místo " U stolu", co určené máme.
Smyslem života zde na Zemi je ruku v ruce s Nebem jít a co je třeba učinit, růst, učit se a živý být, dokud nás nezavolá zpátky Nebe a budem moci Domů jít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama