Láska a pokušení

8. února 2015 v 13:22 | Marie Bernadeta |  Deník Modrého Anděla


Láska a pokušení


Nahlídla jsem do tajů pokušení:
Myslím, že mnozí lidé znají ten pocit, kdy se jjimi prochází jakoby zvláštní chvění i touha zmocnit se nějakého člověka a často, jedná -li se o opačné pohlaví, zmítá námi sexuální touha, která uchvacuje celé naše fyzické tělo, aniž bychom na to byli připraveni....
V této fázi fyzického chvění tomu člověk nerozumí.... Nyní je na naší duši s tím něco učinit.
Tyto pocity v nás vznikají tím, že se setkáme s někým, jehož duše k nám napíná svou touhu a to pak cítíme jako rozechvění ve svém fyzickém těle.
Právě v této chvíli je vše na naší duši, aby projevila svou vůli, zda se touží s novou duší setkat či nikoli.... Když naše duše se spojením s cizí roztouženou duší nesouhlasí, dochází ve fyzickém těle k pnutí a cítíme to jako pokušení, kterému je třeba odolat. Kdo tomu podlehne proti vůli své duše, hřeší proti svému tělu a mluvíme o smilstvu.

Pokud je však naše srdce druhé duši otevřené a cítíme v sobě stejnou touhu, pak je to otázka času, zjistit, zda skutečně mezi dvěma lidmi zahořela v duších jiskra lásky. K tomu je třeba nechat působit čas, pokud touha trvá, poznáváme, že mezi dvěma lidmi je Láska, kterou mohou ti dva modelovat podle svých přání, rozumu i svobodné vůle ve vztah naplněný vzájemným se darováním. Každý cit vzniká v lidské duši, a proto je třeba nahlížet do svého srdce a hledat v něm upřímně pravdu.
Mnohé vztahy, které vznikají sympatií v duši, mohou být lidem přínosné a mohou z nich vzniknout letitá přátelství. Láska je vždy základ každého vztahu, bez lásky nemá žádný vztah smysl.
Láska je základ každého " domu" , bez ní nelze žádný pevný dům- vztah postavit. Stojí - li vztahy na jiných základech, nebudou mít dlouhého trvání...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama