Úvaha nad jménem

12. června 2014 v 8:17 | Marie Bernadeta |  Deník Modrého Anděla


Úvaha nad jménem

JMÉNA


I jména jsou pravdivá a jsou projevem Boží prozřetelnosti,
zřejmě nelze brát na lehkou váhu ani své jméno a ani své příjmení, vše je přesně pro každého člověka připraveno.


I jeho tělo i rodiče, okolnosti, jak se připravuje vše pro jeho život, stejně jako chvíle jeho početí a zrodu , čas života i smrt.

Vše je v Božích rukách těch milujích a nejmoudřejších.
Bůh ve vší pěčlivosti a lásce k lidské duši, kterou stvořil dává člověku úplně všechno, jak potřebuje ten, koho beze zbytku miluje a tím je člověk.


Za nás položil svůj život na kříži, pro nás se stal člověkem a narodil se z Marie Panny , kvůli nám byl třetího dne vzkříšen, vše učinil z čisté lásky k nám...


Na všechno na světě můžeme nahlížet duchovním způsobem. Ke všemu je však třeba přistupovat jako k tajemství a míti na mysli skutečně duchovní užitek a využívat všeho jako svědectví o existenci Boha , jako Někoho, kdo přesahuje veškeré naše chápání a všechny naše smysly, přitom je Živou milující Bytostí a je přítomen Slovem i Myšlenkou ve všem co můžeme vnímat kolem sebe.

Bůh Sám je ŽIVOT, LÁSKA a PRAVDA i CESTA a otevřít se jeho působení může každý člověk sám v sobě , že začne vnímat v sobě ten motor , který je ukryt v našem těle a v myšlenkách, pocitech , i ve jméně a ve všem , co s každým člověkem niterně souvisí.

Zde je třeba mnoho pokory a pokleknout před Darem svého života, ne křičet na všechny a kritizovat všechno kolem sebe, je třeba se moudře rozhlížet, v duši mít sepnuté ruce a v hrudi planoucí srdce.


Nyní jsem Pane připravena, až vydrápu se nahoru, přijmout od tebe Vodu Věčného života do svých dlaní a napít se, abych už nikdy neměla žízeň.

O tu Vodu Živou Tě chci požádat o to živé Slovo, kterým můžeš napájet mou duši a tím Slovem jsi Ty sám.


Církev mi zakázala k Tobě přicházet a Tebe přijímat prostřednictvím Svátostí, protože jsem se rozvedla a nežiju sama. Ty jsi však pro mne učinil mnoho jiných milostí , aby mi nic od Tebe nechybělo, děkuji Ti a klaním se Ti.

Tvoje Iveta Bernadeta Marie


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama