Jména

12. června 2014 v 8:06 |  citaceJména

Jména jsou pro náš život velmi důležitá. Dávají nám náznak individuality a umožňují se odlišovat od jiných lidí. Hezké a odpovídající jméno přidává na důvěryhodnosti a má velký vliv na mezilidské vztahy. Jména zůstávají v paměti potomků a tím také přechází do historie. Mohou být zdrobnělá, stejně jako mohou zachovat tvrdou podobu, která bude vzbuzovat [...]

Význam jména Marie
Thursday, February 5th, 2009
Původ: hebrejský a nebo egyptský ze kterého bylo později převedeno do hebrejštiny Původní význam jména Marie: ta která dává napít, milovaná bohem (z egyptského meri-jam, případně z hebrejského mariam - naplňovat radostí). Jméno Marie vzniklo postupně z židovské verze Miriam přetvořené na Mariam a na konec se objevila naše Marie. Číslo: 9 Znamení zvěrokruhu: Rak [...]

Marie - Jejím znakem je dokonalost ve všem k čemu přistupuje. Její řešení téměř vždy jsou lepší než to co ozačujeme za průměr. Má blízký vztah k tajemnu a mívá dobře rozvinutou intuici. Je přitom pečlivá a stará se najít kořeny problémů, aby je mohla lépe řešit. Nemá ráda povrchní přístup. Velmi si cení rodinný [...]

Svátek: Bernadeta má jmeniny 16. 4.
Původ: francouzský
Význam jména: viz Bernarda

Svátek: Bernarda má jmeniny 16. 4.
Původ: německý
Význam jména: Ženská podoba mužského jména Bernard. Jméno vychází z německého Bernhard, kde první část Bär znamená "medvěd" a druhá hart "tvrdý". Význam jména je tedy "statný (tvrdý) jako medvěd".


Bernadeta - Je nábožensky založená, život z velké části věnuje charitě. Snaží se žít velmi skromně a vše co má navíc se snaží nabídnout potřebnějším. Nerada se vdává, cení si vlastní svobodu.
Bernadeta holčička
+1
0
:
Pohlaví:
ženské
Svátek:
11. červen
Četnost jména:
Dětí s tímto jménem se v minulém roce narodilo 0
Celková četnost:
Dětí s tímto jménem se od roku 1945 narodilo 44
Iveta svátek, jmeniny 7. června
Jméno keltského původu vzniklo z francouzského Yvette, což je domácí zdrobnělina jména Yvone (česky Ivona). To je ženskou variantou ke jménu Ivo, které vzniklo ze slova íwé s významem "tis". Celé jméno se pak překládá jako "válečník s tisovým lukem" či "lučištník". Jinou podobou jména je Yveta či Yvetta.
Domácí podoby jména: Ivetka, Ivča, Iva, Ivka
Jméno je v ČR velmi oblíbené.
Známé nositelky jména: Iveta Bartošová - česká zpěvačka; Iveta Hlaváčová - česká plavkyně
V roce 2014 je 7. červen sobota, v roce 2015 bude 7. červen neděle.

Pôvod a význam mena Iveta
[Pôvod a význam mena Iveta] 27. Máj
Pôvod mena z francúzskeho Yvette.
Žena s časovanou sopkou v duši. Je mimoriadne emotívna a citlivá. Už v detstve patrila medzi neposedné deti, ktoré stále potrebovali niečo robiť, v niečom súťažiť aby vynikli. Potrebovala zaujať, či už svojím nadaním, alebo výbušnosťou.
V dospelosti veľmi tažko ovláda svoju náladovosť, nervozitu a depresie. Napriek tomu neúspechy zvláda s nadhľadom. V profesijnej oblasti je nerozhodná. Viac ju láka stať sa ženou v domácnosti, ako každodenné chodenie do zamestnania. Ak si však už bude musieť vybrať, zvolí si oblasť manuálneho zamerania so stykom s verejnosťou.
Je tvrdohlavá a má problém s vyjadrovaním svojich pocitov. Ak ju niečo trápi, tak to dokáže "dusiť" v sebe. Niet sa čo diviť, že ženy s týmto menom majú dosť často žalúdočné problémy.
Na svoju rodinu nedá dopustiť, hoci ako autorita veľmi nevynikne. Je dosť zmanipulovateľná, preto sa môže stať, že výchova jej detí jej prerastie cez hlavu.
Typickou farbou tohto mena je modrá.
Osobnosť: Tá, čo spieva.
Meniny Slovensko - Gregoriánsky kalendár 2014


..............................JMÉNA


I jména jsou pravdivá a jsou projevem Boží prozřetelnosti,
zřejmě nelze brát na lehkou váhu ani své jméno a ani své příjmení, vše je přesně pro každého člověka připraveno.

I jeho tělo i rodiče, okolnosti, jak se připravuje vše pro jeho život, stejně jako chvíle jeho početí a zrodu , čas života i smrt.

Vše je v Božích rukách těch milujích a nejmoudřejších.
Bůh ve vší pěčlivosti a lásce k lidské duši, kterou stvořil dává člověku úplně všechno, jak potřebuje ten, koho beze zbytku miluje a tím je člověk.

Za nás položil svůj život na kříži, pro nás se stal člověkem a narodil se z Marie Panny , kvůli nám byl třetího dne vzkříšen, vše učinil z čisté lásky k nám...

Na všechno na světě můžeme nahlížet duchovním způsobem. Ke všemu je však třeba přistupovat jako k tajemství a míti na mysli skutečně duchovní užitek a využívat všeho jako svědectví o existenci Boha , jako Někoho, kdo přesahuje veškeré naše chápání a všechny naše smysly, přitom je Živou milující Bytostí a je přítomen Slovem i Myšlenkou ve všem co můžeme vnímat kolem sebe.

Bůh Sám je ŽIVOT, LÁSKA a PRAVDA i CESTA a otevřít se jeho působení může každý člověk sám v sobě , že začne vnímat v sobě ten motor , který je ukryt v našem těle a v myšlenkách, pocitech , i ve jméně a ve všem , co s každým člověkem niterně souvisí.

Zde je třeba mnoho pokory a pokleknout před Darem svého života, ne křičet na všechny a kritizovat všechno kolem sebe, je třeba se moudře rozhlížet, v duši mít sepnuté ruce a v hrudi planoucí srdce.

Nyní jsem Pane připravena, až vydrápu se nahoru, přijmout od tebe Vodu Věčného života do svých dlaní a napít se, abych už nikdy neměla žízeň.

O tu Vodu Živou Tě chci požádat o to živé Slovo, kterým můžeš napájet mou duši a tím Slovem jsi Ty sám.

Církev mi zakázala k Tobě přicházet a Tebe přijímat prostřednictvím Svátostí, protože jsem se rozvedla a nežiju sama. Ty jsi však pro mne učinil mnoho jiných milostí , aby mi nic od Tebe nechybělo, děkuji Ti a klaním se Ti.

Tvoje Iveta Bernadeta Marie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama