Úvaha o závislosti

1. května 2014 v 16:36 | Iveta Bernadeta Marie |  Témata týdne
Úvaha o závislosti


Kolik těch závislostí každý má ? Je jich dost , která závislost je vhodná a která ne , kdo to posoudí ?
Závisíme na Bohu , tím řečeno je vše o životě . On , Pán Ježíš řekl
Já jsem Cesta a Pravda a Život !


Všechno , co je nám třeba nám dává Bůh , základem všeho žití prý je mít co jíst a mít přístřeší , to všechno dává Bůh , když s důvěrou člověk se k Němu obrací , pak všechno , co ve světě dostáváme i přijímáme , je už jenom obrazem Boží dobroty , v tom spočívá ta závislost na Bohu a zároveň svoboda !


Vždycky však člověk není soudný a chce víc , než Bůh chce mu dát , On zná každého potřeby , co a kolik . Člověk mu nevěří , žádá si víc , rozhlíží se kolem po ostatních a nechápe , že každý je jedinečný . Pokud to Bůh chce a je to k našemu dobru , odnímá nám spoustu věcí a jiné zase naděluje , tak potom stává se , že to , co je pro někoho kamenem úrazu a přetěžký hřích , pro někoho je to Nebe a štěstí .

Vždycky však ,když člověk touží , prosí , bere a přijímá , měl by ve svém srdci zvažovat , zda je to správně a jak to cítí , komu tím prospěje a komu ublíží a zda je to cesta do Věčnosti , kam projdeme všichni Ohněm Lásky skrze Kristovo Probodené Srdce a skrze jeho Ruce a Nohy Přibité na Dřevo a Vztyčené k Nebi .


Ten Kříž každý má nést za sebe a s Kristem , On nese všechno v duši naší za nás neustále , s Ním můžem všechno unést , my jenom pomáháme jako Šimon anebo utíráme obličej Mu , jak Veronika, do kapesníku jsme spojeni s Ním v tom Kříži Bolesti , ty jednou skončí a budeme navždy očištění , všeho však dosáhnout můžem jen skrze Krista , Jeho utrpení , jež zrcadlí se v nás , jen skrze Něho můžeme vejít do Blaženosti bez závislostí.


Na světě máme mnoho možností , záviset na jídle , na pití , na alkoholu , na tabáku , na drogách, na hrách , na počítači.... na lidech , na věcech a na čem ještě ? Na sexu , na pohlazení , někdo je závislý na pornu , co já vím....


Já musím jíst pravidelně každé tři hodiny , jak mimino , jinak je mi špatně , to je asi závislost těla , ale to je propojeno s duší , v krvi se všechno mísí , to je prý produkt duše a přitom tělo přidává všechno z potravy do té šťávy rudé ! Něco jak benzín poháněný motorem - duší , k tomu je třeba Olej - Láska , aby se Motor - Duše - nezadřel :


Všecičko možné oželíme , ale když se nám dělá bez něčeho špatně , toužíme po tom , aby nám bylo dobře a tenhle pocit spojíme si s tím , co nám dobrý pocit v těle , jak myslíme si , vyvolalo , pak jsme vlastně závislí na tom , aby nám bylo dobře chvíli , než účinek " drogy " skončí a znovu ji potřebujem , protože " bez ní " je nám už zase špatně , jsou závislosti tedy zdraví prospěšné a potom škodlivé. Dalo by se o tom psát celé hodiny.

Možná jde o to , být v rovnováze , najít ten pomyslný střed mezi splněním potřeb a přehnaností , teď už se směju , jak se říká : " Všeho s mírou ! "
Tak názory lidí se jistě v závislostech různí , já jsem toho názoru , že co mi připadá vyloženě škodlivé a jedovaté , tím své tělo a duši neživím .


Závislost je třeba v sobě pěstovat , tu správnou , která vede do Nebe , nic však nemá být přehnaně fanatické , vždy je třeba si uvědomit , že i když něco nemám , není to tragedie , pak jsem svobodná , vydržím bez jídla , bez vody , bez lidí.... bez všeho , Bůh ví ,co potřebuji a dá mi to , když budu prosit , jednat a přijímat vše v Bohu.

Takže abych už konečně uchopila tu myšlenku :

ZÁVISLOST = SVOBODA

ŽIVOT je vlastně sám závislostí a kdybychom nebyli na něm závislí , tak bychom nemohli ani žít. Tu hranici má každý člověk jinde a v něčem jiném , ta závislost , která však život není , ale je Smrtí , tím, že ubližuje duši vlastní i druhým ,ta je pak špatná a té je třeba se zbavit a udělat to může jen každý sám a za sebe a s Pomocí Boží.


Ještě mi přišlo na mysl ,co je psáno v Písmu :

" Kdo život pro mne ztratí ,ten ho nalezne a kdo by si chtěl život zachovat ,ten jej ztratí" .

Tak hážu všechno do éteru ,ať každý v srdci rozvažuje sám si nad vším ,
co dobré je a co není....
Modrý Anděl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama