Ochutnávka starých jídel

20. května 2014 v 22:35 | Marie Bernadeta |  Témata týdne

Ochutnávka starých jídel


Milí zlatí,Zdál se mi sen a pohlédla jsem za zrcadlo svojí duše . Ta ve spánku se vznáší na stříbrné šňůře nad tělem a dívá se všude kolem a taky za zrcadlo. Někdy potom pošle nám sen do podvědomí . Tak poslouchejte co mně se zdálo :


Přede mnou seděl Blázen a tvářil se velmi vážně. Pod krkem měl ubrousek a ochutnával , milí zlatí, stará jídla a chutě, které prožil, ty si zapisoval do degustního zápisníku.


Bylo to jako pořad před diváky, tak odvážně však i jídlo starší třech dní, kdy jak je známo, již nevhodné je k jídlu člověku . Ale pouze pro dobytek , tedy jak se říká , k nehumánním účelům , když je sleva prošlých jídel , tedy potravin .


A starý blázen ochutnával velmi soustředěně a taky lehce opatrně, jen tak na jazyku a jak říkám ochutnal to staré jídlo po třech dnech i starší a zjišťoval , zda ještě je k jídlu a zapisoval chutě , které cítí.


Ten starý blázen , to dá rozum , to je obraz ! Vždyť jsem to já , váš Básník ! No nedivte se , já zapisuji pouze chuť starých jídel , která mám v lednici .


Tak začínám vždy od těch nejstarších. Tak schválně , jak vám chutná pět dní stará ( promiňte ) už je to týden , teďka škrtám , já se nesoustředím. Utřu si pusu do ubrousku a zase znova prosím !
Ta týden stará okurka , ach , to je chuť ! No nedivte se , že se tak tvářím kysele !


Na řadu přichází čokoláda ze šuplíku , dívám se ještě orlím zrakem , zda nevlezli si do ní červíci , přece jenom byla slevněná a byla divná už na začátku , tak bez červů ji ještě zkusím , než zahodím ten zbytek do koše ! Nic moc s umělým tukem a s kousky oříšků , furt je divná i po šesti dnech , tak vidíte , co bylo divné , to nezlepší se ani , když člověk čeká .


Tak se těšte , zítra ochutnáme plesnivý sýr a protože čas se posune , za zrcadlem, tak začnem s jídlem nejstarším.


Dnes je to teprve pátý den , zítra to bude šestý , tak jako plynou měsíce , kdy slíbila mi jedna duše , že budem svoji a že miluje mě šeptala tiše s prstem na ústech


a pro jistotu tomu tělu jednoho cizího pána , ve kterém bydlí , tak tomu jen tak pro jistotu vypnula telefon , zrušila Facebook a nasadila černé brýle na oči , ale já blázen starý s ubrouskem pod krkem , s příborem , se zvědavostí k degustaci i s odvahou ochutnat tajemství za zrcadlem, já klidně si počkám !


Lidi zlatí , já čekám už skoro celý šestý měsíc a furt mě to ještě nepřešlo !
Jsem Starý Blázen s ubrouskem pod krkem , s příborem v ruce ,


ten odložím a zapíši , jak to chutná čekat na Milence , co trčí v schránce pozemské , kterou mi prostě ne a ne odeslat nelze...


Vím já ?
Možná že ten trouba zapomněl , kde bydlím, a nezná adresu anebo proto , že si žije za zrcadlem v těle mně cizím a s duší vlastní nemluví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama