MARIE

5. května 2014 v 21:51 | Marie Bernadeta |  O křesťanství , mé vyznání o Kristu

MARIE

Jeden přítel by rád věděl , zda se Ježíš narodil z Marie ?


Jako křesťan , s vlastní prožívanou vírou , pokusím se zde vysvětlit čistě svůj názor , tak jak to cítím a prožívám já a jak se k tomu stavím v nitru. Myslím , že jsem v duchu katolík , jen beru si tu víru jako kostru a zbytek lovím ve svém vlastním životě.

Ano ,věřím , že Ježíš se narodil z Marie Panny , jak je psáno v Písmu a jak hlásá Církev . Maria je živou bytostí , člověkem v historii a nyní svatou duší v Nebi. Věřím ,že duše neumírá a že podle stupně růstu duše se pak ta duše ocitá na různých místech , myšleno v duchovním , ne v tomto světě !


Tolikrát Ježíš řekl : Mé Králocství není z tohoto světa a ještě bylo řečeno : Kdo Hledá Boží Království , tomu vše ostatní bude přidáno a mnoho toho řekl Ježíš o svém Království , každičké tajemství , které vyslovil a je o něm v Bibli psáno , je možné ve svém životě a v určitých situacích prožít
a poznat a uvěřit jim.


Tak nás Bůh učí , vždyť Duch Svatý vane
kudy chce a Ježíš poslal Svatého Ducha nám jako Pomocníka a Přímluvce .
To znamená ,že vše co Duch Svatý proniká , je svaté , tak vzniká na světě vše dobré pro život.... umění... Láska.... Oběti v životě člověka , které odevzdá Bohu....

Jednou jsem byla na duchovních cvičeních a kněz se velmi smál a trochu se asi styděl , řekl , že Marie byla Milenka Ducha Svatého !


Vybavily se mi nyní Řecké báje , v těch je také lecos z té myšlenky obsaženo , je to též obraz Duchovního vedení , i když katolíky hozeno je vždycky vše do jednoho pytle : Pohanství !

Mám ráda katolickou Církev , to učení , to jádro je skutečně pravé a je svědectvím o Ježíši.
Vše základní je obsaženo ve vyznání víry Věřím...

Panna Maria porodila Syna ježíše v Betlémě v chlívku a zabalila ho do plenek a postýlku měl z krmelce , kdo ví ?


Podstatou toho vyprávění je jistě účel ten a obraz toho ,že Ježíš se narodil jako Chudý a Bez Ničeho na Světě , tak jako každé dítě odkázán byl na péči rodičů , ale vše se dělo tak ,jak bylo psáno ! ve Starém zákonu v Písmu. Vše bylo předpovězeno kdysi proroky a tak se stalo , že On - Ježíš je Mesiáš a Spasitel , není však Jeho Království , protože On je Králem duší , z tohoto světa , ale z Duchovního.


Představ můžeme mít mnoho.... Nekonečné množství představ o Nebi , nikdy však duše nemá zde na Zemi nic natrvalo , ani když nahlédla jako čistá a svatá do Nebe Blaženosti. Jsme na Zemi tady , však v duši můžeme začít žít Nebe , budem -li hledat Nebeské Království . klíčem , Branou a Dveřmi je sám Pán Ježíš. Máme - li Jeho , máme Všechno !


Proto moc dobře chápu postoj Církve a katolíků , to je Ovčinec , lidé žijí zavření v chlívku těch určitých pravidel a Ježíš je Pastýř , Ovečky svoje hlídá a o ně pečuje, svátostmi milost jim dává , aby skrze Něho mohli projít do Nebe !


Mnozí lidé však nejsou schopni už od přirozenosti takto žít , svázáni spoustou pravidel a nařízení , protože cítí , že ve svém nitru mají vlastní pocit a pravidla a těmi se řídí , to je Svoboda , to nejsou Ovečky , ale ti Ostatní....


"Vlk s Beránkem si můžou hrát , to proto , že Pán má nás rád.... "

Přemýšlím někdy , jakým jsem asi tvorem ve své duši , představa ovce mi nesluší.
Pokora , poslušnost , celý den pást se a večer ulehnout s důvěrou ,že jsem v bezpečí ovčince u Pastýře blízko...


Někdy bych chtěla být Orlem. Babička se jmenovala Vorlová.... a druhá Brabcová.... za svobodna , tedy rozhodně toužím míti Křídla , asi být Andělem bych chtěla.


Být holubičkou bílou se zelenou snítkou v zobáčku, vědět , že je po potopě , že ukázala se už souš , že nastal Mír a Čas Nového žití. Tu zprávu nést v maličké větvičce ze stromu v zobáčku.
Chtěla bych býti tou holubičkou.


Snažila jsem se být deset let Boží ovečkou , ale chyba byla , že hned na začátku jsem na Nebeská znamení moc nevěřila , nedbala na ně a šla životem dost umíněně , za to jsem nesla těžší kříž , než bych chtěla , vším ,čím jsem prošla , to mi dalo zas novější a krásnější víru a zkušenost s Boží Přítomností ve Všem , co se děje a vůbec v souvislosti s celým svým životem , ta cesta životem je pro mne Cestou do Nebe , tam toužím , když křídla musela jsem odložit jako malý andělíček , co se díval na Ježíška pod třešní v náruči Panny Marie , té Svaté matky všech a co křídla musel odložit do skříně nahoře,
dřív ,než mě poslali na Zem .


Chtěla jsem v Nebi zůstat , ale ta touha dotknout se Země a Květů , chovat v náruči dítě , sedět na lavičce pod Stromem a zažívat Mateřskou něhu , ta touha v pohledu na Pannu Marii a dítě Svaté z Nebe - Ježíše , ta mne donutila stát se jak On jen člověkem prostým.


Tak jsem tady.... Malá ustrašená holka , skoro kluk.... v dětsví s krátkými vlasy. V osmi letech jsem chovala na rukou svoji setru a chodila už jako malá se setrou v kočárku nakupovat. Pořád mi bylo smutno.... Prý jsem byla už jako dítě úzkostlivá.... Moc se mi stýskalo po Nebi a po mém nejmilejším příteli , který je Andělem Strážcem mým a vždy mě miloval a já Jeho už od pradávna.


To je ta láska stoletá.... Vždyť jemu už je ...je to skoro tři sta roků , co žil na světě , i já bych raději žila v baroku , však postava moje o tom svědčí , tehdy bych byla žádanou kráskou a jistě by i leckterý malíř tehdy chtěl mě vymalovat ! Sama si v dnešní době připadám víc jako buřt , to břicho po dětech.... ty silné ruce , samý sval a krátké svalnaté nohy.... Jak nesportuji , jsem jak koule.... a v dnešní době tedy jsem postavou i duší naprosto nemoderní.


Chtěla bych býti nenápadná , ale každý si mě hned všimne.... Tak je to přesně naopak.

Proč vlastně mluvím o sobě ? Už vím ,vždyť píšu o tom ,.co si přeji a co cítím , jak věřím v Krista a ve spasení skrze Kříž a Vzkříšení Jeho


Hledám světlo , rozhlížím se kolem sebe... a vidím toho dost.... Raději bych oči zavřela , protože moje duše šílí z toho množství zážitků a věcí ve světě i uvnitř .
Jak zjistila jsem pohledem na pomíjivou schránku lze lecos vyčíst , něco jak Sherlock Holmes si připadám , když dívám se na Slunce , jak zapadá , na oblohu i mraky , na stromy a kytky , na stavby i na lidi. Všechno se přede mnou odkrývá jaksi zevnitř , je to zvláštní přijít na to , že ve všem je obsažen Smysl a Duchovno , to Slovo , co bylo Na počátku !


Je to však život skutečný ?
Anebo žiju mimo realitu , ve svém světě ? Každý člověk sní si prý vlastní sen , tak asi ano , jsem profesionální snílek , sním celý den , když jsem vzhůru !Brzy se ještě zamyslím nad přínosem Svaté matky Boží pro každého člověka a popřemýšlím o zjeveních ,o kterých jsem slyšela.
Maria je příkladem mateřské pokory a poslušného člověka , ovečky Boží ,která přijímá zcela Vůli Boží , u ní se můžeme učit poslušnosti i pokoře, zvlášť dobré je to zkusit při modlitbě Růžence . Těm kdo jsou ve chvílích těžkých ,třeba ,když jsem čekala dítě a nemohla jsem spát.... je dobré se modlit, krásně se při té modlitbě usíná a zase budí...
Tak si myslím , že vůbec pro život člověka není nutné vědět, zda byla v těle skutečně Panna a zda žila s Josefem jako žena s mužem... zda měla ještě jiné děti ,jak se snaží někdo doložit .... to nezdá se mi důležité , protože si myslím ,že každý člověk i svatý , má právo na soukromí. Podstatné jsou pro mne Mariiny odpovědi Bohu , tomu se od ní učím a vše ukládala si v srdci a o všem rozjímala.


Zítra oslavuji 23 let od svého křtu na Petrově v Brně , křtil mne pan Biskup Cikrle , tak díky Bohu za ty roky s Bohem
Amen.


Iveta Bernadeta Marie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marek Marek | E-mail | 22. května 2017 v 23:42 | Reagovat

Dobrý den Vám přeji,moc pěkně píšete a zaujala jste mne, že o věcech přemýšlíte hlouběji a odciťujete co je Pravda.
Například tato Vaše slova: "Tak si myslím , že vůbec pro život člověka není nutné vědět, zda byla v těle skutečně Panna a zda žila s Josefem jako žena s mužem... zda měla ještě jiné děti ,jak se snaží někdo doložit .... to nezdá se mi důležité , protože si myslím ,že každý člověk i svatý , má právo na soukromí. Podstatné jsou pro mne Mariiny odpovědi Bohu , tomu se od ní učím a vše ukládala si v srdci a o všem rozjímala."

Pravda je logická a Stvořitel nikdy nemůže konat proti zákonům, které vložil do svého díla, které poznáváme jako zákony přírody. Tak se dítě nemůže narodit bez tělesného spojení muže a ženy.
To jen člověk nebo církev může přijmout omyl, který pak mate všechny kdo přijdou později, přesto že prostá skutečnost nikdy nemůže ubrat ani prášek na velikosti díla Lásky Syna Božího Ježíše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama