O knize

14. dubna 2014 v 10:13 | Marie Bernadeta |  O křesťanství , mé vyznání o Kristu


O knize

Jsem trochu zmatkař , ale ráda mluvím a tohle je způsob , jak mluvit a říci to ,co cítím. Nejsem nic ,jsem jen obyčejná žena , nejsem řádová sestra a nejsem vlastně žádný příkladný křesťan , který by někam vyloženě patřil , nicméně v dalším textu se pokusím vysvětlit svůj vztah ke katolické církvi , kam se stále ráda vracím , jak říkám "do Ovčince".

Má kniha se bude jmenovat "MODRÝ ANDĚL" ,
1. díl
bude o Lásce především , takové té slepé , ale krásné , bude to směs dopisů miláčkovi , básně a pár modliteb. Snad ten 1. díl nazvu " Motání klubka nití ", to jsou články napsané v únoru a tak asi do půli března.

Pak došlo ke zlomu , má láska sice nevyhasla , ale nic se nestalo tak ,jak jsem si myslela. Byla to asi zkouška a také způsob , jak konečně po čvrt století probudit ve mně znovu Básníka . Stalo se , že ve dne v noci se v mém srdci začala budit slova a mně přišlo škoda je nenapsat.

2. díl
ještě nevím,jak nazvat ,ale bude to volné pokračování , další dopisy a básně II. , dopisy Andělu Strážci , Ježíši , modlitby II a meditace a písně... Tedy spíše o Lásce k Bohu a k bližním.

3. díl
jsem chtěla psát o rodině, měl by se jmenovat "Jájova generace , poslední z generace Jájů "

4. díl
bude plný hraní a bude se jmenovat "Hrady ze slov "(viz .Facebook Iveta Bernadeta Marie) a k tomu přidám asi slovní hříčky a jazykolamy ,ještě uvidím.

5. díl
jsem začala dnes a inspirací se mi stal ne křesťan ,ale jeden muslim,který mi psal ,že by se chtěl dozvědět co nejvíce o Kristu .
Nejvíce se člověk samozřejmě o Kristu dozví v evangeliích Nového Zákona v Písmu a Starý Zákon svědčí také o něm a je jeho předobrazem .
Bible je základ, kdo ji však ,ruku na srdce , celou četl ? Nevím ,zda je to nutné ,osobně myslím ,že i kdyby člověk znal z písma jen pár vět ,bude mu to k dobru !
Bůh totiž dotýká se sám člověka jednotlivě v jeho životě a tak ještě důležitější je hledat Krista ve svém srdci a na každém kroku a ve všem ,co nás potká , v sobě tedy a v bližním a ve všem živém kolem sebe.
Tento díl nazvu asi "O křesťanství , mé vyznání o Kristu" ,založila jsem dnes novou rubriku.

Chtěla bych ,aby má kniha měla 10 dílů ,aby se každý dal číst zvlášť a dohromady to bylo vše ,co jsem chtěla říct lidem a světu a hlavně sama v sobě si to uklidit a udělat místo ve své hlavě a ve svém srdci něčemu novému ,co cítím ,že přichází.

Nevím ,zda se najde nakladatel ,který mou knihu vydá ,ale to se uvidí ,je -li to dobrá věc a boží dílo ,tedy ,je -li to co tvořím z dobrého Ducha ,pak to On všechno zařídí , tak to ze zkušeností svých předpokládám.
Možná že jednotlivé věci ,třeba básně a podobně ,budou vycházet jen jako maličké knížečky , lidem pro radost. Chtěla bych hladit lidskou duši ,aby každý cítil ,že Láska je živá a že tou Láskou je Bůh a že je v nás ve všech přítomná v našich duších.
To jsou mé úmysly , svědčit čistě o svém prožitku a ve svých slovech obracet se k jednotlivým lidem a k Bohu ,tak držte mi všichni pěsti ,co čtete o mém nápadu ,ať se to podaří pro dobro všech a ke slávě Boží . AMEN.Dodatek: 19.ledna 2016
Dnes jsem ve fázi, kdy se snažím dát knize skutečnou podobu, její název ještě nemám zcela vytvořen, váhám v názvu: Setkání s duší a Deník Modrého Anděla, protože všechno, co jsem napsala za skoro dva roky, je takovým mým deníkem, pokračováním kdysi jen deníčků osobních a soukromých do prázdných sešitů pro mého Anděla Strážce, který si tak jako tak čte v mojí duši i v mém srdci stále.
Konečnou podobou knihy bude asi 7 dílů:
1. díl: Setkání s duší
2. díl: Deník Modrého Anděla
3. díl: Král Dimenzí
4. díl: Hrady ze slov
5. díl: Květinové variace
6. díl: Sbírky písní z duše
7. díl: Prvotiny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama